پیش بینی فیلم های اسکار ۲۰۲۱

فیلم های اسکار 2021

رقابت فیلم های اسکار ۲۰۲۱ روز به روز داغ‌تر می‌شود. علی رغم محدودیت‌های شدیدی که در تمام سال ۲۰۲۰ برای اکران فیلم‌ها وجود داشت؛ رقابت در فستیوال‌ها همچنان داغ است.

با توجه به پیش آمدن چنین اوضاعی فصل جوایز نیز ناگزیر تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در تعداد فیلم‌های ارسال شده و در نحوه برگزاری مراسم بی‌شک تغییراتی چشمگیری وجود دارد.

پیش از این در گزارشی منتشر شده از ورایتی در مجموع ۸۷ فیلم واجد شرایط حضور در بخش بهترین فیلم و دیگر بخش‌های عمومی اسکار قرار دارد. تاریخ برگزاری مراسم نیز تحت تاثیر همه گیری حدود دو ماه عقب افتاد.

 امسال سرزمین آواره‌ها شانس اصلی اسکار فیلم های اسکار ۲۰۲۱ به نظر می‌رسد. اسکار پیش از این هم ثابت کرده است که می‌تواند کاملا  غیر قابل پیش‌بینی عمل کند.

این فیلم که فاتح شیر طلای جشنواره ونیز شد، در روز‌های اخیر از سوی مجله‌ها و سایت‌های متعددی به عنوان بهترین فیلم سال برگزیده شده است. انجمن منتقدان بوستون جایزه بهترین را به این فیلم داده و اخیر نیز از نگاه ۲۳۱ منتقد جهانی به عنوان بهترین فیلم انتخاب شده است.

فیلم های اسکار 2021

تکه‌های یک زن (Pieces of a Woman)

کورنل ماندراکزو کارگردان فیلم تکه‌های یک زن را کارگردانی کرده است. ونسا کربی و شیا لبوف بازیگران اصلی این فیلم زیبا هستند. داستان مسافرت از درون یک غم، توسط یک زن، بعد از این که در یک زایمان خانگی فرزند خود را از دست می‌دهد.

فیلم های اسکار 2021

انگاشته (Tenet) از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱

تنت فیلم جنجال برانگیز کریستوفر نولان است. جان دیوید واشنگتن و رابرت پتینسون بازیگران این فیلم هستند. قهرمانی که تنها یک سلاح برای نجات تمام دنیا از نابودی دارد؛ واژه‌ی انگاشته.

فیلم های اسکار 2021

اولین گاو (First Cow)

کلی ریچاردنت کارگردان اولین گاو از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱ است. از بازیگران آن می‌توان به جان ماگارو و اوریون لی اشاره کرد.

یک آشپز ماهر به غرب سفر می‌کند. به گروهی از شکارچیان خز می‌پیوندد، اگرچه فقط با یک مهاجر چینی ارتباط دوستانه شکل می‌دهد و به‌زودی همکاری پرسودی را با هم آغاز می‌کنند.

فیلم های اسکار 2021

روح (Soul) از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱

انیمیشن جدید پیکسار روح کاری از پیت داکتر و کمپ پاورز است. جیمی فاکس و آنجلا بسست از جمله صدا پیشگان ان هستند.

یک موسیقیدان که میل به موسیقی را از دست داده است به بیرون از جسمش منتقل شده است، با کمک یک روح نوزاد که در حال شناخت خودش است، به دنبال راهی است که به بدن خود بازگردد.

فیلم های اسکار 2021

آسمان نیمه شب (The Midnight Sky)

جورج کلونی علاوه بر بازی در آسمان نیمه شب کارگردانی ان را نیز به عهده دارد. علاوه بر او در این فیلم که از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱  است؛ فلسیتی جونز نیز در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازد.

دانشمندی که در دنیای پس از نابودی به دنبال فرستادن پیامی برای سفینه‌ی در حال ورود به زمین و متوقف کردن آن است.

فیلم های اسکار 2021

موریتانی (The Mauritanian) از فیلم های اسکار ۲۰۲۱

موریتانی فیلم جدید کوین مک‌دونالد است. جودی فاستر و شیلین وودلی از بازیگران آن هستند. روایت زندانی شدن محمود ولد الصلاحی توسط دولت آمریکا به مدت ده سال در بازداشتگاه گوانتانامو بدون هیچ اتهامی و تلاش دو وکیل برای نجات دادن او.

فیلم های اسکار 2021

جشن رقص پایان سال (The Prom)

مریل استریپ و نیکول کیدمن در فیلم جدید رایان مورفی به ایفای نقش می‌پردازند. این فیلم هم از فیلم های اسکار ۲۰۲۱ است . گروهی از ستارگان از خود راضی تیاتر از یک دختر حمایت می‌کنند تا دوست دختر خود را برای جشن رقص آخر سال همراه داشته باشد.

فیلم های اسکار 2021

پنج هم‌خون (Da 5 Bloods)

اسپایک لی در فیلم جدیدش از دلروی لیندو و کلارک پترز بازی گرفته است. چهار کهنه سرباز سیاه پوست آمریکایی به دنبال گنجی مخفی به جنگل‌های ویتنام بازمی‌گردند.

فیلم های اسکار 2021

صدای متال (Sound of Metal) از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱

داریوس ماردر کارگردان صدای متال است. ریز احمد و پائول رچی بازیگران این فیلم هستند. زندگی یک نوازنده‌ی درام سبک متال در هم می‌ریزد وقتی او به تدریج شنوایی خود را از دست می‌دهد.

فیلم های اسکار 2021

زن جوان نوید دهنده (Promising Young Woman)

امرالد فنل زن جوان نوید دهنده را جلوی دوربین برد. این فیلم نیز بی‌شک از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱ است. کری مولیگان و بو بورنهام از بازیگران این فیلم هستند. زن جوانی که از واقعه‌ای تلخ در گذشته‌اش رنج می‌برد به دنبال انتقام گرفتن از تمام کسانی است که در مسیرش با آن‌ها مواجه می‌شود.

فیلم های اسکار 2021

خبرهای جهان (News of the World)

 پائول گرین‌گرس کارگردان خبرهای جهان است. تام هنکس و هلنا زنگل نیز در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

یک کهنه سرباز جنگ‌ داخلی قبول می‌کند تا دختری را که سال ها توسط قبیله‌ی کیووا ربوده شده بود، برخلاف میل خودش، نزد خاله و دایی‌اش بازگرداند. آن‌ها صدها مایل سفر می‌کنند، از خطرات می‌گذرند و هر دو به دنبال مکانی می‌گردند که بتوانند نام خانه بر آن بگذارند.

فیلم های اسکار 2021

یهودا و مسیح سیاه (Judas and the Black Messiah)

کارگردان این کار شاکا کینگ است. بازیگران این کار لاکیت استنفیلد، دنیل کالووا هستند. داستان فرد همپتون، رییس حزب پلنگ سیاه و خیانت مامور اف‌بی‌آی ویلیام اونیل.

فیلم های اسکار 2021

ما رینی بلک باتم (Ma Rainy’s Black Bottom)

نت‌فلیکس این فیلم را به کارگردانی جورج سی. ولف روی پرده فرستاد. بازیگران این فیلم وایولا دیویس، چادویک بوزمن فقید هستند. شیکاگو، ۱۹۲۷. افزایش تنش‌ها بین ما رینی و نوازنده‌ی شیپور جاه‌طلب و مدیریت سفید پوست که می‌خواهد غیر قابل کنترل، مادر سبک بلوز، را کنترل کند.

فیلم های اسکار 2021

پدر (The Father) از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱

فلوریان زلر فیلم پدر را ساخته است و اولیویا کولمن و آنتونی هاپکینز در آن بازی می‌کنند. مرد سال‌خورده‌ای که تمام کمک‌های دخترش را رد می‌کند و در حال پیر شدن به دنبال معنا دادن به این روند رو به نابودی است. به عشق خود نسبت به عزیزانش شک می‌کند و حتی به واقعیت دنیایی که در آن زیست می‌کند.

فیلم های اسکار 2021

یک شب درمیامی (One Night in Miami)

کارگردان یک شب در میامی رجینا کینگ بوده و کینگزلی بن-ادیر، الی گوری در آن ایفای نقش می‌کنند. این فیلم که از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱ است. داستانی غیرواقعی از شبی رویایی در میامی ۱۹۶۴ که چهار فعال سیاسی، هنری و ورزشی (مالکوم اکس، محمد علی، جیم براون و سم کوک) دور هم جمع شده‌اند و از نقش‌های خود در حقوق مدنی با هم صحبت می‌کنند.

فیلم های اسکار 2021

منک (Mank)

دیوید فینچر فیلم منک را بر اساس فیلم نامه پدر فقیدش ساخت. گری اولدمن و آماندا سیفرید در آن ایفای نقش می‌کنند. منک با تمام بن‌بست‌ها در نهایت فیلم‌نامه‌ی همشهری کین را می‌نویسد. و تازه به زمانی می‌رسد که باید برای بقای آن بجنگد.

فیلم های اسکار 2021

میناری (Minari) از بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱

کارگردان فیلم میناری لی ایساک چانگ است. بازیگر سرشناس کره‌ای استیون یون و یری هن هم در آن بازی می‌کنند. یک خانواده‌ی کره‌ای در دهه‌ی ۱۹۸۰ به آرکانزاس نقل مکان می‌کنند تا مزرعه‌ی خود را راه اندازی کنند.

فیلم های اسکار 2021

دادگاه شیکاگو هفت (The Trial of Chicago 7)

کارگردان این فیلم آرون سورکین بوده و  مارک رایلنس، ساشا بارون کوهن در آن بازی می‌کنند. این فیلم از مهم ترین فیلم های اسکار ۲۰۲۱ است. داستان هفت نفر که به دنبال اعتراضاتی صلح آمیز، که پایانی خشن به دنبال داشت، دستگیر شده‌اند و دادگاهی با نتیجه‌ی از پیش تعیین شده برای آن‌ها برگزار می‌شود.

فیلم های اسکار 2021

سرزمین آواره‌ها (Nomadland)

کارگردان سرزمین آواره‌ها کلویی ژائو است. فرانسیس مک‌دورمند و دیوید استراتیرن در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. پس از نابود شدن همه چیز، به دنبال بحران اقتصادی، زنی میان‌سال سفری به غرب را آغاز می‌کند و در ون قدیمی خود زندگی می‌گذراند.

لیست اولیه نامزد‌های این بخش در تاریخ ۲۱ بهمن و نامزد تمامی بخش‌ها نیز نهایتا ۲۵ اسفند اعلام می‌شوند. حال باید منتظر بود و دید پنجم اردیبهشت چه اتفاقی در اسکار رقم می‌خورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های اخیر

درباره ما