بهترین رمان‌های‌ آخر الزمانی (قسمت دوم )

رمان‌های‌ آخر الزمانی از جمله داستا‌ن‌های علمی تخیلی هستند که می‌توانند بسیار هولناک و در عین حال جذاب باشند. این روزها که همه بحث‌هامان در نهایت به کرونا منجر می‌شود؛ خواندن این کتاب‌ها می‌تواند هیجان و لذت را دوچندان کند. چرا که می‌توانیم ترس و اضطراب  کاراکترها را بیش از پیش درک کنیم.

تعدادی از بهترین کتاب‌ها را در بهترین رمان‌های آخرالزمانی قسمت اول آوردم و حالا نوبت قسمت دوم است. بدیهی است که این لیست شامل تمام کتاب‌های این ژانر نخواهد بود.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

فصل پنجم (۲۰۱۵) ان کی جمیسین

این کتاب هم کاملاً در ژانر رمان‌های‌ آخر الزمانی محسوب نمی‌شود. در رمان عناصر خیالی و علمی تخیلی پررنگ است. آنچه می‌توان با اطمینان گفت این است که وقایع کتاب پس از آخرالزمان رخ می‌دهد. در واقع، آن‌ها پس از آخرالزمان‌های متعدد اتفاق می‌افتند.

شخصیت‌های این کتاب و دنباله‌ روهای آنان برای زنده ماندن پس از آخرالزمان تلاش می‌کنند. .فصل پنجم از جمله رمان‌های آخر الزمانی است که در جهانی خیالی روایت می‌شود. این جهان تنها یک قاره دارد.

فصل پنجم، حکایت آگاهی اوروگنی است. او از زندگی تحت انقیاد و بردگی به خشم آمده است. به همین دلیل آغازگر فصل پنجمی می‌شود که به نظر می‌رسد این بار قرار است که بشریت را به کل نابود کند.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

آخرین نفر (۱۸۲۶) مری شلی از رمان‌های آخر الزمانی

آخرین نفر داستانی علمی تخیلی از رمان‌های‌ آخر الزمانی است. این داستان توسط مری شلی نویسنده مشهور انگلیسی نوشته شده است. آخرین نفر نخستین بار در سال ۱۸۲۶ در انگلستان به چاپ رسید. در قرن بیست و یکم طاعون نسل بشر را از بین برده است و طبق الگوی کتاب‌های این ژانر تنها یک نفر باقی می‌ماند تا برای بقا بجنگد.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

جنگ جهانی زد (۲۰۰۶) مکس بروکس

جنگ جهانی زد از سری رمان‌های‌ آخر الزمانی، مجموعه‌ای از گزارش‌ها است. این گزارش‌ها توسط یکی از مأمورین «کمیسیون پساجنگ سازمان ملل» روایت می‌شود.

قرار است یک مبارزه ناامید کننده ده ساله روایت ‌شود. این مبارزه توسط افراد ملیت‌های مختلف تجربه می‌شود. حساب‌های شخصی نیز تغییرات اجتماعی، سیاسی، مذهبی و محیطی را در بر می‌گیرد.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

نائوشیکا از دره باد (۱۹۹۴)هیائو میازاکی

نائوشیکا از دره باد از سری رمان‌های‌ آخر الزمانی و یک مجموعه مانگا است. من دنیای آخرالزمانی میازاکی را دوست دارم. بیشتر جهان در جنگل‌های سمی معروف به دریای فساد پوشیده شده است. حشرات غول پیکر و جهش یافته به این مکان حمله می‌کنند. قهرمان یک شاهزاده خانم کنجکاو است.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

گذرگاه (۲۰۱۰) جاستین کرونین از رمان‌های‌ آخر الزمانی

گذرگاه یکی از بهترین و بزرگترین رمان‌های‌ آخر الزمانی خون آشامی است. همه چیز در یک آزمایشگاه شروع می‌شود ، در این آزمایشگاه آن ویروسی که به منظور ایجاد سربازان فوق العاده ایجاد می‌شود ، در واقع آفتی از هیولا ایجاد می‌کند. ۹۳ سال بعد، انسان‌ها در کلنی‌ها جمع شده و از شکارچیان خارج از دیوار مخفی می‌شوند.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

سیاره میمون ها (۱۹۶۳) پییر بول

شما تا پایان کتاب نمی‌فهمید که سیاره میمون‌ها یکی از رمان‌های آخرالزمانی است. تا انتهای کتاب تصور نمی‌شود فقط یک رمان علمی تخیلی درباره دنیای دیگر نیست.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

زمین هرگز نمی‌میرد (۱۹۴۹) جورج آر استوارت

یکی کتاب از کلاسیک‌های این ژانر، که در آن یک دانش آموز، یک دوره انزوا و بیماری پشت سر گذاشته است. حالا مار زنگی او را می‌گزد. او قدم به دنیای جدیدی می گذارد تا تقریباً کسی را در آن زنده نبیند.

زمین هرگز نمی‌میرد از رمان‌های‌ آخر الزمانی برای اولین بار در سال ۱۹۴۹ منتشر شد. این کتاب برنده جایزه افتتاحیه بین المللی فانتزی در سال ۱۹۵۱ شد. این کتاب را از تأثیرگذارترین رمان‌های علمی- تخیلی قرن بیستم می‌دانند. این یک داستان تازه از همه گیری آخرالزمانی، فروپاشی جامعه و تولد دوباره است.

رمان‌های‌ آخر الزمانی

دختری با تمامی موهبت‌ها (۲۰۱۴) مایک کری از رمان‌های آخر الزمانی

هنگامی که این رمان آغاز می‌شود، حدود یک دهه است که آخرالزمان زامبی‌ها تعداد انگشت شماری از انسان‌های آلوده در انگلیس را ترک کرده است. بقیه مرده‌اند یا آلوده هستند. در این داستان خانه‌های خالی که پیش از این مردم در آن زندگی می‌کردند را «گرسنه» نام نهاده‌اند.

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. پینگ بک: لیستی از بهترین رمان‌های‌ آخر الزمانی (قسمت اول ) | حسنا پرویزی رمان‌ آخر الزمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های اخیر

درباره ما